O nas

Babiniec literacki to inicjatywa ukierunkowana na Fanpage poświęcony poezji kobiecej, który powstał, aby rozprawić się ze stereotypowym kojarzeniem nazwy „poezja kobieca”. Naszym celem jest propagowanie poezji współczesnej oraz klasycznej, edukacja społeczna w zakresie literatury (z nastawieniem na poezję) oraz promocja poetek polskich i zagranicznych. Projekt jest w pełni inicjatywą społeczną i jak dotychczas nie był finasowany z żadnych źródeł.

Strona nie jest odpowiedzią na żadną inną stronę, ani też efektem jakiegoś wkurzenia np. na tę pisaną przez mężczyzn.

Jak działamy?

Codziennie publikujemy jeden wiersz. Oddając w czytelnicze ręce nasz codziennik, staramy się, aby zawierał możliwie szerokie spectrum poetyk, nazwisk, stylów i tematów. Publikujemy zarówno poetki z dużym dorobkiem twórczym, jak i te przed debiutem książkowym, a nawet niekiedy również prasowym.

Dlaczego Internet?

Zdając sobie sprawę z siły mediów społecznościowych (naszą stronę codziennie odwiedzają setki czytelników, a liczba „polubień” niedługo sięgnie 4 tysięcy), wierzymy, że na ten moment jest to najbardziej optymalna możliwość działania na szeroką skalę. Wierzymy, że literatura pisana przez kobiety nie jest, a na pewno nie powinna być jedynie niszą. Swoim działaniem staramy się udowodnić, że warta jest szerokiego odbioru i właśnie ten staramy się swoimi działaniami zapewnić.

***

Redakcja oświadcza, że teksty publikowane na łamach Babińca Literackiego pozostają wyłączną własnością ich Autorek oraz Tłumaczy/Tłumaczek.

Komentarze

Popularne posty