Pierwsze Urodziny Babińca Literackiego!

Drodzy Czytelnicy!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Babiniec Literacki obchodzi dziś swoje pierwsze urodziny. Dokładnie rok temu, 1 sierpnia 2016 roku, z inicjatywy Joanny Fligiel, powstała inicjatywa mająca na celu promocję kobiecej poezji - tej polskiej i zagranicznej. Od tego momentu, codziennie o godzinie 8 rano, na portalu facebookowym Babińca Literackiego publikujemy jeden wiersz reprezentujący kobiety punkt widzenia. Uwzględniamy rocznice, święta, urodziny i daty śmierci najznamienitszych poetek ostatnich pokoleń. A wszystko to po to, by w tym pędzącym świecie słuch o nich nie zaginął. W tym miejscu chciałybyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przez ten rok przyczynili się do rozwoju Babińca, współtworzyli go oraz zaglądali do nas i żywo komentowali opublikowane wiersze. Nie zabrakło radości, nie zabrakło wzruszeń - teraz możemy życzyć sobie, by nie zabrakło nam również energii do działania.

Szczególne podziękowania kierujemy też do Małgorzaty Południak (Pierwszy Milion Nocy), która udostępnia nam zachwycające fotografie i jest pomysłodawczynią logo oraz Marty Warzechy, autorki logo -> Nowe Logo BLJednocześnie przypominamy o trwającym, urodzinowym konkursie poetyckim pod patronatem Babińca. Informacje na temat konkursu dostępne są na naszym blogu: Konkurs Babińca Literackiego oraz na stronie wydarzenia na portalu Facebook: Konkurs Poetycki Babińca Literackiego.

Z serdecznymi pozdrowieniami, Redakcja Babińca Literackiego:

Joanna Fligiel, Anna Błasiak, Marta Stępniak, Basia Raychert-Anaszewska, Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska, Katarzyna Zwolska-Płusa, Anna Musiał

Współpracowały z nami także:
Wioletta Grzegorzewska, Oliwia Betcher.

Komentarze

Popularne posty