Wyniki Pierwszego Konkursu Babińca Literackiego!

edi


Drogie Czytelniczki i Czytelnicy Babińca Literackiego!

Nasz Pierwszy Konkurs Babińca dobiegł końca i jest nam niezmiernie miło, że zakończył się takim sukcesem. W inicjatywie udział wzięło 61 wierszy napisanych przez uczestników obu płci. Nad werdyktem, poprzez tajne głosowanie, sumiennie pracowało jury, w skład którego weszła cała czynna redakcja portalu. Każda z ośmiu redaktorek miała do dyspozycji 10 punktów, które oddawała według własnego uznania na liczbę od 1-10 tekstów.

W efekcie mamy przyjemność ogłosić, iż zwyciężczynią Pierwszego Konkursu Babińca Literackiego została Anna Zygmunt z wierszem „La chanson//Kantyczka”!! Z racji tego, iż nadesłaliście naprawdę sporo dobrych wierszy, postanowiłyśmy również symbolicznie nagrodzić miejsce 2. - Klaudia Wiercigroch-Woźniak, "Rybołówstwo" oraz miejsce 3. Anna Maria Wierzchucka - "zjadła dziecku głowę, schrupała jak jabłko". Serdecznie gratulujemy! Wszystkie wyróżnione autorki prosimy o kontakt z Anna Musiał w celu przekazania adresu do wysyłki nagród.

Ponadto, w ramach podziękowań za aktywny udział w konkursie, wszystkie wiersze, które zostały wyróżnione podczas głosowania jury, zostaną opublikowane w ramach akcji #konkursowypiątek. Publikacje, zgodnie z nazwą, będą się ukazywały w każdy piątek miesiąca, począwszy od 22 września, aż do wyczerpania listy wyróżnień. Poza miejscem 2. i 3. pozostałe teksty będą publikowane według uznania Redakcji.

Pozdrawiamy i raz jeszcze dziękujemy za tak aktywny udział w promowaniu poezji, udział niejako symbolizujący poparcie dla naszej babińcowej inicjatywy. Mamy nadzieję, że spotkamy się tu także za rok!

Za chwilę na stronie ukaże się zwycięski wiersz,
zapraszamy i życzymy przyjemnej lektury!

załoga Babińca Literackiego w składzie:

Joanna Fligiel, Katarzyna Zwolska-Płusa, Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska, Anna Musiał, Basia Raychert-Anaszewska, Oliwia Betcher, Anna Błasiak, Marta Stępniak

#pierwszykonkursbabińca
#konkursowypiątek

Komentarze