Zasady zgłoszenia wiersza do publikacji w Babińcu Literackim/ konkurs na Książkę Roku

autor: Piotr Gniadkowski 


Jedenstka to nasza ulubiona liczba, więc od 11 lutego co miesiąc tego dnia będziemy przypominać zasady zgłaszania wiersza do publikacji u nas. 

Publikujemy wyłącznie poezję i krótkie formy prozatorskie autorstwa kobiet. Jeśli jesteś autorką lub tłumaczką/tłumaczem wyślij na jeden z wybranych adresów: babiniecliteracki@gmail.com, wiadomość na fanpage https://www.facebook.com/literackibabiniec/.

Pamiętaj, żeby wysłać:

  1. wiersz lubi kilka wierszy do wyboru (redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystania wszystkich w różnych odstępach czasu) w pliku doc,
  2. notkę biograficzną w pliku doc, 
  3. czarno-białe zdjęcie w rozszerzeniu jpg.
Pliki powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem autorki lub tłumaczki/tłumacza.

Zgłaszających swoje propozycję prosimy również o cierpliwość. Terminy publikacji są czasem bardzo odległe, nawet kilkumiesięczne. 

Od tego roku prowadzimy również konkurs na Książkę Roku Babińca Literackiego. Aby zgłosić książkę do konkursu należy wysłać trzy egzemplarze pod adres:

Babiniec Literacki
ul. Legionów 5/9 
42-202 Częstochowa

oraz, jeśli autorka lub wydawca posiada, plik pdf na adres babiniecliteracki@gmail.com.

Redakcja zastrzega, że zgłoszenie książki jest równoznaczne ze zgodą na wykorzystanie jej jako nagrody w innych konkursach Babińca Literackiego, a wiersze z niej mogą być publikowane na fp Babińca, jego Instagramie i stronie internetowej. 

Zapraszamy do współtworzenia naszej inicjatywy. Bez Was nie byłoby nas! 

Komentarze

Popularne posty